Refinancování hypotéky

Refinancovat můžeme jednoduše osobně nebo online.

Záleží jen na Vás jaký způsob preferujete.

1.

Nabízím Vám profesionální a rychlé refinancování hypotéky. Vyjednám Vám nejvýhodnější podmínky a vše vyřešíme online. Pak stačí přijít jen k podpisu.

2.

Mé služby jsou pro Vás zdarma. Proč? Protože jsem certifikovaný zástupce finančních institucí, můj honorář vyplácejí banky za zprostředkované služby.

Chcete zjistit zda se Vám refinancování vyplatí?

Image Kontakt: +420 602 210 366

Refinancování od Smart hypotéky

Refinancování hypotéky znamená splacení stávající hypotéky novým hypotečním úvěrem s odlišnými, obvykle výhodnějšími podmínkami.

Proč refinancovat?
S koncem období fixace banka nabízí dlužníkovi nové podmínky vč. úrokové sazby pro další období (období fixace může být na 1, 3, 5 nebo více let). V tento okamžik má dlužník možnost bez pokuty ze strany banky hypotéku refinancovat – tj. nechat si splatit současnou hypotéku novou hypotékou od jiné banky, která nabídne lepší podmínky a zejména výhodnější úrokovou sazbu. Dlužník tedy refinancováním získá novou hypotéku s výhodnějšími podmínkami, kde si dle nabídky nové banky může například prodloužit dobu splácení, odložit některé měsíční splátky, mimořádně splatit část úvěru i v období fixace úrokové sazby, apod. Hlavním důvodem refinancování je výhodnější nabídka úrokové sazby, díky které může dlužník ušetřit na měsíčních splátkách.

Kdy refinancovat?
U hypotéky je nezbytné správné načasování refinancování, které lze provést zdarma pouze k datu výročí (tj. konec období fixace úrokové sazby). Dle platného zákona o spotřebitelském úvěru lze bezplatně splatit každý rok až 25 % z celkové výše hypotečního úvěru. V období fixace je nutné počítat s možnými sankcemi a poplatkami spojenými s předčasným ukončením hypotéky. Refinancovat před koncem fixace lze začít vyřizovat již 12 měsíců dopředu.

Hlavní výhody refinancování

  • celková finanční úspora – získání výhodnější úrokové sazby a tím i nižší měsíční splátky
  • upravení podmínek půjčky - nižší úroky, změna výše splátek, navýšení půjčky, snížení půjčky, výměna zástavy apod.,
  • možnost změny doby fixace hypotéky
  • nižší či dokonce žádné poplatky spojené s půjčkou.

Časté mýty o refinancování hypoték
S refinancováním musí banka souhlasit: Od stávající banky není potřeba žádný souhlas s refinancováním. Před koncem doby fixace (ideálně 30 dnů) stačí bance oznámit, že chcete hypotéku refinancovat.

  • při změně banky je potřeba doplatit úroky stávající bance: V prvních letech trvání hypotéky připadá větší část měsíční splátky na úhradu úroků. Velmi často si lidé myslí, že přenesením hypotéky k jiné bance budou znovu od začátku platit vyšší úroky. Není to však pravda. V úrokovém kalendáři pokračuje nová banka tam, kde původní skončila. Pokud získáte nižší úrok, najíždí nová banka na nižší úrokový splátkový kalendář.
  • refinancování hypotéky je složité a časově náročné: Není to pravda, většinu věcí za Vás vyřídíme my, Vy dodáte jen několik podkladů. Také samotné refinancování hypotéky je možné v současné době řešit on-line.

Jak refinancovat
Řešit refinancování hypotéky je vhodné nejpozději 4 měsíce před koncem probíhajícího období fixace ideální je začít dříve.

Co bude k refinancování potřeba?

  • původní smlouva o hypotečním úvěru
  • zůstatek hypotéky – aktuální úvěrový výpis nebo printscreen z obrazovky
  • dva doklady totožnosti (například OP a cestovní pas nebo řidičský průkaz)

Další podklady se řeší individuálně.

Jakmile se na mě obrátíte, srovnáme Vám všechny možné nabídky na trhu a vybereme tu nejvýhodnější variantu.

Spolupracuji s těmito bankami

U níže uvedených bankovních institucích jsem řádně proškolená, ale není problém refinancovat hypotéku z kterékoliv jiné banky.

Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image Generic placeholder image

Jak to celé probíhá?

Vše vyřídíme on-line nebo si sjednáme schůzku.

Působím v hlavním městě Praha, případně se můžeme individuálně domluvit. O prvních krocích se můžete poradit telefonicky, e-mailem nebo si domluvit osobní schůzku. Je možné vše vyřídit on-line a sejít se až k podpisu smluv.

Vše za Vás vyřídím bez zbytečných odkladů.

Vše pro Vás proběhne bez zbytečného stresu, papírování, návštěv úřadů a bankovních institucí. Jednám s prodávajícími nebo realitními makléři za Vás, domlouvím přípravu rezervační smlouvy, kupní smlouvy a smlouvy o úschově peněz. Vyjednám nejvýhodnější podmínky v bankách. Průběžně Vás budu informovat o stavu vyřízení hypotéky. Následně Vás vyzvu a Vy jen přijdete k podpisu smluv.

Jsem s Vámi od úplného začátku.

Ve chvíli, kdy se na mě obrátíte kvůli koupi nemovitosti, kterou již máte vybranou, nebo chcete vědět, na jak vysokou hypotéku dosáhnete, jsem Vám schopna spočítat její možnou výši a měsíční splátku, se kterou můžete počítat. Jakmile máte nemovitost vybranou, ještě před podpisem rezervační smlouvy vám propočty zaktualizuji, protože podmínky se v bankách občas mění.

Image Kontakt: +420 602 210 366

Mohlo by Vás zajímat

Image

Hypotéka pro mladé

Hypotéka pro mladé se stále těší velké oblibě. Je sice pravdou, že dnes již nejsou hypotéky tak výhodné, jako tomu bylo před rokem nebo dvěma, stále se však jedná o skvělou formu, jak zafinancovat například dům nebo byt. Moderní hypotéky pro mladé můžou být ale také na jiné účely. Například se jedná o hypotéku na rekonstrukci, hypotéku na pozemek nebo dokonce o hypotéku po insolvenci.

Image

Hypotéka na družstevní byt

Chtěli byste si sjednat hypotéku na družstevní byt? Rádi vám to usnadníme. Hypotéka na družstevní byt je nepochybně zajímavým typem úvěru. Mimo možnost financovat zakoupení družstevního bytu se nabízí také další příležitosti, jako refinancování jiných půjček. Nesporným plusem je také to, že úroky, které jste již zaplatili, si pak můžete odečítat z daní.

Image

Hypotéka na rekonstrukci

Smart hypotéky vám nabízí mimo jiné také hypotéku na rekonstrukci. U nás se dozvíte spoustu důležitých informací a sjednáte tento úvěr snadno. Mezi další typy hypoték, kterým se věnujeme, jsou státní hypotéka pro mladé, hypotéka po insolvenci, offsetová hypotéka nebo reverzní hypotéka. Zajímáte se o to, jaké možnosti budou na míru právě vám a chcete rekonstruovat? Hypotéka na rekonstrukci pokryje spoustu nákladů.