• Facebook Smart hypotéky
  • Youtube Smart hypotéky

Refinancování hypotéky

Refinancování úvěru od Smart hypotéky.

Refinancování hypotéky
Refinancování hypotéky znamená splacení stávající hypotéky novým hypotečním úvěrem s odlišnými, obvykle výhodnějšími podmínkami.
Proč refinancovat?
S koncem období fixace banka nabízí dlužníkovi nové podmínky vč. úrokové sazby pro další období (období fixace může být na 1, 3, 5 nebo více let). V tento okamžik má dlužník možnost bez pokuty ze strany banky hypotéku refinancovat – tj. nechat si splatit současnou hypotéku novou hypotékou

od jiné banky, která nabídne lepší podmínky a zejména výhodnější úrokovou sazbu.
Dlužník tedy refinancováním získá novou hypotéku s výhodnějšími podmínkami, kde si dle nabídky nové banky může například prodloužit dobu splácení, odložit některé měsíční splátky, mimořádně splatit část úvěru i v období fixace úrokové sazby, apod. Hlavním důvodem refinancování je výhodnější nabídka úrokové sazby, díky které může dlužník ušetřit na měsíčních splátkách.

Kdy refinancovat?
U hypotéky je nezbytné správné načasování refinancování, které lze provést zdarma pouze k datu výročí (tj. konec období fixace úrokové sazby). Dle platného zákona o spotřebitelském úvěru lze bezplatně splatit každý rok až 25 % z celkové výše hypotečního úvěru. V období fixace je nutné počítat s možnými sankcemi a poplatkami spojenými s předčasným ukončením hypotéky. Refinancovat před koncem fixace lze začít vyřizovat již 12 měsíců dopředu.

Hlavní výhody refinancování

  • celková finanční úspora – získání výhodnější úrokové sazby a tím i nižší měsíční splátky
  • upravení podmínek půjčky - nižší úroky, změna výše splátek, navýšení půjčky, snížení půjčky, výměna zástavy apod.,
  • možnost změny doby fixace hypotéky
  • nižší či dokonce žádné poplatky spojené s půjčkou.

Časté mýty o refinancování hypoték
S refinancováním musí banka souhlasit: Od stávající banky není potřeba žádný souhlas s refinancováním. Před koncem doby fixace (ideálně 30 dnů) stačí bance oznámit, že chcete hypotéku refinancovat.

  • při změně banky je potřeba doplatit úroky stávající bance: V prvních letech trvání hypotéky připadá větší část měsíční splátky na úhradu úroků. Velmi často si lidé myslí, že přenesením hypotéky k jiné bance budou znovu od začátku platit vyšší úroky. Není to však pravda. V úrokovém kalendáři pokračuje nová banka tam, kde původní skončila. Pokud získáte nižší úrok, najíždí nová banka na nižší úrokový splátkový kalendář.
  • refinancování hypotéky je složité a časově náročné: Není to pravda, většinu věcí za Vás vyřídíme my, Vy dodáte jen několik podkladů. Také samotné refinancování hypotéky je možné v současné době řešit on-line.

Jak refinancovat
Řešit refinancování hypotéky je vhodné nejpozději 4 měsíce před koncem probíhajícího období fixace ideální je začít dříve.

Co bude k refinancování potřeba?

  • původní smlouva o hypotečním úvěru
  • zůstatek hypotéky – aktuální úvěrový výpis nebo printscreen z obrazovky
  • dva doklady totožnosti (například OP a cestovní pas nebo řidičský průkaz)

Další podklady se řeší individuálně.

Jakmile se na mě obrátíte, srovnáme Vám všechny možné nabídky na trhu a vybereme tu nejvýhodnější variantu.

kontaktujte mě

Jak to celé probíhá?

Vše vyřídíme on-line nebo si sjednáme schůzku.

Působím v hlavním městě Praha, případně se můžeme individuálně domluvit. O prvních krocích se můžete poradit telefonicky, e-mailem nebo si domluvit osobní schůzku. Je možné vše vyřídit on-line a sejít se až k podpisu smluv.

Vše za Vás vyřídím bez zbytečných odkladů.

Vše pro Vás proběhne bez zbytečného stresu, papírování, návštěv úřadů a bankovních institucí. Jednám s prodávajícími nebo realitními makléři za Vás, domlouvím přípravu rezervační smlouvy, kupní smlouvy a smlouvy o úschově peněz. Vyjednám nejvýhodnější podmínky v bankách. Průběžně Vás budu informovat o stavu vyřízení hypotéky. Následně Vás vyzvu a Vy jen přijdete k podpisu smluv.

Jsem s Vámi od úplného začátku.

Ve chvíli, kdy se na mě obrátíte kvůli koupi nemovitosti, kterou již máte vybranou, nebo chcete vědět, na jak vysokou hypotéku dosáhnete, jsem Vám schopna spočítat její možnou výši a měsíční splátku, se kterou můžete počítat. Jakmile máte nemovitost vybranou, ještě před podpisem rezervační smlouvy vám propočty zaktualizuji, protože podmínky se v bankách občas mění.


Realizováno více než 400 hypotečních úvěrů

Spolupracuji s těmito bankami

U níže uvedených bankovních institucích jsem řádně proškolená, ale není problém refinancovat hypotéku z kterékoliv jiné banky.


Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna, a.s.


Komerční banka, a.s.

Komerční banka, a.s.


MONETA Money Bank, a.s.

MONETA Money Bank, a.s.


Raiffeisenbank, a.s.

Raiffeisenbank, a.s.


mBank S.A., organizační složka

mBank S.A., organizační složka


Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Equa bank a.s.

Equa bank a.s.


Hypoteční banka, a.s.

Hypoteční banka, a.s.


Československá obchodní banka, a.s.

Československá obchodní banka, a.s.

Oberbank AG pobočka Česká republika

Oberbank AG pobočka Česká republika

Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.