• Facebook Smart hypotéky
  • Youtube Smart hypotéky

Hypotéka

Hypoteční úvěr od Smart hypotéky.

Hypotéka - úvěr
Nabízím Vám profesionální a rychlé vyřízení hypotéky.
Vyjednám Vám nejvýhodnější podmínky hypotéky.

Mé služby jsou pro Vás zdarma. Proč? Protože jsem certifikovaný zástupce finančních institucí, můj honorář vyplácejí banky za zprostředkované služby.

Ke každé hypotéce přistupuji individuálně. Každý klient má jiné nároky a požadavky, stejně to má i každá banka. Proto zde nejsem schopna napsat přesný postup vyřízení Vašeho hypotečního úvěru. Zároveň zde nenajdete hypoteční kalkulačku, která by byla stejně jen orientační a nutila by Vás zde zanechat kontakt na sebe.

Popis hypotéky
Hypotéka je dlouhodobý úvěr určený fyzickým i právnickým osobám, který vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR (bytu, pozemku či stavbě, třeba i rozestavěné či nedokončené). Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Toto zástavní právo musí být zapsáno v katastru nemovitostí.

Účel hypotéky
koupě nemovitosti do osobního vlastnictví bytu, rodinného domu, stavebního pozemku – Vámi zvolená nemovitost může být kupována přes realitní kancelář i bez, vždy je však potřeba k doložení účelu předložit návrh kupní smlouvy, smlouva o úschově peněz je doporučována, ale ne všemi bankami vyžadována, např. když kupujete nemovitost v rodině.

Financování výstavby nemovitosti – výstavba může být tzv. na zelené louce, kde není ještě kopnuto do země, ale může se jednat i o rozestavěnou nemovitost. Jako účel této hypotéky se dokládá rozpočet a odhadci se předkládá projektová dokumentace. Může se jednat o výstavbu dodavatelským způsobem nebo svépomocí, nemusíte však dokládat faktury ani účtenky.

Financování rekonstrukcí – může se jednat o malou rekonstrukci nebo rozsáhlou, u malé se dokládá jen rozpočet, u rozsáhlé i projektová dokumentace. Může se jednat o rekonstrukci dodavatelským způsobem nebo svépomocí, nemusíte však dokládat faktury ani účtenky.

Koupě podílu nemovitostí za účelem vypořádání spoluvlastnických, dědických podílů, společného jmění manželů – jako účel je třeba doložit návrh smlouvy k vypořádání majetku.

Koupě družstevního podílu a úhrada členského podílu – zde se může jednat o klasickou hypotéku jako je na koupi nemovitosti do osobního vlastnictví a to za předpokladu, že se dá do zástavy jiná nemovitost v osobním vlastnictví. Pokud není jiná nemovitost, řeší se to většinou předhypotečním úvěrem, který do jednoho roku přejde na klasickou hypotéku, po převodu kupovaného bytu do osobního vlastnictví. Jako účel se dokládá návrh smlouvy o převodu.

Zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti – může se jednat o peníze investované do koupi nemovitosti nebo na výstavbu či rekonstrukci. Většinou banky proplácí investované prostředky do dvou let po investování. Jako účel se dokládá tok finančních prostředků, smlouva o koupi nebo projektová dokumentace či rozpočet.

Refinancování stávajícího účelového úvěru od banky nebo stavební spořitelny, který byl použitý na investici do nemovitosti – může se jednat o refinancování v době fixace úrokové sazbě nebo i v průběhu, záleží v jaké výši si původní banka bude účtovat poplatek za předčasné splacení mimo fixaci a zda se refinancování kvůli nižší sazbě vyplatí nebo ne. Vždy se jako účel dokládá původní úvěrová smlouva.

Konsolidace účelových a neúčelových půjček (používá se Americká hypotéka) – pokud se jedná o účelové splacení původních úvěrů, řeší se to Americkou hypotékou jako účel se dokládají původní úvěrové smlouvy. Zároveň však Americká hypotéka může být neúčelová, tzn. peníze na cokoliv, jen se musí dát nemovitost do zástavy.

Kontaktujte mě

Jak to celé probíhá?

Vše vyřídíme on-line nebo si sjednáme schůzku.

Působím v hlavním městě Praha, případně se můžeme individuálně domluvit. O prvních krocích se můžete poradit telefonicky, e-mailem nebo si domluvit osobní schůzku. Je možné vše vyřídit on-line a sejít se až k podpisu smluv.

Vše za Vás vyřídím bez zbytečných odkladů.

Vše pro Vás proběhne bez zbytečného stresu, papírování, návštěv úřadů a bankovních institucí. Jednám s prodávajícími nebo realitními makléři za Vás, domlouvím přípravu rezervační smlouvy, kupní smlouvy a smlouvy o úschově peněz. Vyjednám nejvýhodnější podmínky v bankách. Průběžně Vás budu informovat o stavu vyřízení hypotéky. Následně Vás vyzvu a Vy jen přijdete k podpisu smluv.

Jsem s Vámi od úplného začátku.

Ve chvíli, kdy se na mě obrátíte kvůli koupi nemovitosti, kterou již máte vybranou, nebo chcete vědět, na jak vysokou hypotéku dosáhnete, jsem Vám schopna spočítat její možnou výši a měsíční splátku, se kterou můžete počítat. Jakmile máte nemovitost vybranou, ještě před podpisem rezervační smlouvy vám propočty zaktualizuji, protože podmínky se v bankách občas mění.


Realizováno více než 400 hypotečních úvěrů

Spolupracuji s těmito bankami

U níže uvedených bankovních institucích jsem řádně proškolená, ale není problém refinancovat hypotéku z kterékoliv jiné banky.


Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna, a.s.


Komerční banka, a.s.

Komerční banka, a.s.


MONETA Money Bank, a.s.

MONETA Money Bank, a.s.


Raiffeisenbank, a.s.

Raiffeisenbank, a.s.


mBank S.A., organizační složka

mBank S.A., organizační složka


Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Equa bank a.s.

Equa bank a.s.


Hypoteční banka, a.s.

Hypoteční banka, a.s.


Československá obchodní banka, a.s.

Československá obchodní banka, a.s.

Oberbank AG pobočka Česká republika

Oberbank AG pobočka Česká republika

Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.